OMG, WHAT’S THAT SMELL?!

Oled äsja ostnud endale uue madratsi ja avanud pakendi ning …- oota, mis hais see veel on?!!


Enamik uusi mäluvaht ja poroloonmadratseid haisevad neis kasutatud kemikaalide tõttu pärast avamist veel nädalaid, mõned lausa kuid! Ei, see ei ole “UUE MADRATSI LÕHN”, see on hoopis hoopis kantserogeensete aineosakeste ehk VOC-ide (volatile organic compounds) eraldumisest gaasina (off-gassing). Mitmed uuringud on näidanud, et toksilisi gaase eraldub pika aja vältel, isegi siis kui imelik lõhn on juba kadunud. Mürgiseid kemikaale eraldub eriti öösel, kui keha on soe ja pikka aega vastu madratsit. Kas ikka tahad magada sellisel madratsil järgmised 10 või 20 aastat?

Enamik levinud madratsitest on valmistatud petrooleumist jm. odavatest sünteetilistest ainetest, mistõttu on need kauplustes suhteliselt soodsa hinnaga. Paljud meist aga ei tea, et neist samadest ainetest valmivad ka aerosoolid, värvid, puhastusvahendid, kütus jms. Täna seostatakse neid aineid  tõsiste terviseriskidega: allergiad, astma, hingamisteedehaigused ja isegi vähk.

Me magame oma elust ca 25 aastat!

Me oleme juba päris hästi aru saanud, et mahe toit on meile hea, aga millegipärast ei mõtle me sellele, millised kemikaalid meid ümbritsevad mujal, k.a magamistoas.

Me veedame oma elust ca 25 aastat magades ning vähkreme voodis und oodates kuni 7 aastat. See on väga märkimisväärne osa meie elust, mis väärib kindlat veendumust, et meie magamistoas ei varitseks meid peidetud oht tervisele kahjuliku madratsi näol.

Liialdamata on äärmiselt tähtis, et see, mille peal me puhkame  ja enda energiavarusid taastame, oleks puhas ja kemikaalivaba.

Kogu eelneva pärast oledki Sa ilmselt sattunud meie veebilehele ning meil on selle üle ainult väga hea meel!

Meie tootevalikus on AINULT 100% ökoloogilistest looduslikest materjalidest valmistatud madratsid, tekid, padjad, voodipesu jms. Need ei haise, ei tekita allergiaid, lisaks on need äärmiselt hea temperatuuri ja niiskuse transportijad. See on hea ja tervisliku une upgrade– Sa oled seda väärt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sinu parema kasutajakogemuse nimel kogume oma veebilehel küpsisefaile. Veebilehel navigeerimisega nõustud küpsisefailide kogumisega.