MIKS JUST LATEKS?

Paljud inimesed on lateksmadratsi kontseptsiooni üle üllatunud, kuid lateksil on tegelikult mitmeid eeliseid, mis muudavad selle ideaalseks just selleks otstarbeks.

Kõigepealt on kõik meie pakutavad lateksmadratsid valmistatud looduslikust lateksist, mis on saadud kummipuu piimast. Lateksmadratsid sisaldavad looduslikke, biolagunevaid koostisosi, mis pärinevad taastuvatest ressurssidest ja veepõhistest toorainetest, sealhulgas looduslikust lateksist, õhust ja veest. Lateks on tõeliselt roheline ja keskkonnasõbralik toode, mis ei sisalda ühtegi lahustit ja mürgist kemikaali, mida võib leida mäluvahtmadratsites (memory foam).

Lisaks ei kahjusta tootmisprotsess osoonikihti; kummipuudel on kuni 25-aastane produktiivne elu ja tugev positiivne mõju keskkonnale, kuna nad neelavad atmosfääri süsinikdioksiidi ja vähendavad heitgaasikoguseid.

Teiseks on lateks äärmiselt paindlik ja elastne materjal. Lateks ei ole liiga pehme ega liiga kõva. Selle loomulik vastupanuvõime tähendab, et see kohandub vastavalt igale kehakaalule ja asendile ning taastab alati oma esialgse kuju. Seda nimetatakse progressiivseks mugavuseks – mida suurem on sellele avaldatav surve, seda suuremat tuge see pakub. Lateks reageerib igale teie liigutusele  ja kohaneb keha kontuuridega, hoides külili magades teie selja ja selgroo täiesti sirgena, selili magades aga teie loomulikus topelt-S asendis.

IDEAALNE SELJAPROBLEEMIDE KORRAL

Lateks pakub ka suurepärast surveleevendust ja lõdvestab lihaseid, mis omakorda hõlbustab uinumist ja parandab  vereringet –  vähem vähkremist ja keeramist. Õige toestus on hädavajalik, kui teil on seljaprobleeme või taastute tõsistest vigastustest, kuid see annab ka kindluse, et te ärka enam kunagi üles nö kangena.

Lateks on punkt-elastne, mis tähendab, et see surub kokku ainult kokkupuutepunktis. See tähendab seda, et kaks inimest saavad öösel  rahulikumalt koos magada, sest pööramine- liigutamine ei häiri teist, isegi kui üks partner on teisest raskem.

PIKAAJALINE INVESTEERING

Lateks on lisaks väga elastsusele ka uskumatult vastupidav. Lateksmadrats võib kesta isegi 15-20 aastat, võrreldes tavaliste vedrumadratsitega, mis tuleb üldjuhul välja vahetada umbes iga 5–7 aasta tagant (või odavate madratsite korral isegi sagedamini).

Lateks on kuni 20 korda vastupidavam kui tavalised polüuretaanvahud (poroloon). See muudab lateksmadratsi suurepäraseks pikaajaliseks investeeringuks.

Samuti ei vaja lateksmadrats erilist hooldust,  aeg-ajalt võiks neid nende värskuse hoidmiseks vaid õhutada, kloppimine ja pöörata.

HINGAV JA MUGAV

Väga palju on tänapäeval kuulda probleemist, et voodis on liiga kuum ja ajab higistama – see on ebamugav ja häirib meie une kvaliteeti. Õnneks tähendab lateksist madratsite avatud raku struktuur, et need on väga „hingavad” – nad ei hoia soojust samamoodi nagu teised struktuurid, kuna nende sees olev õhk on võimeline vabalt ringlema. Seetõttu ei leia te end kuumadel suvekuudel pidevalt aknaid avamas ning voodis vähkremas.

Kõik see on teravas kontrastis populaarsete mäluvahtmadratsitega. Need on valmistatud täielikult sünteetilistest materjalidest (peamiselt plastist), säilitavad palju soojust ja nagu nimest võib järeldada, on neil „mälu” või aeglased taastumisomadused. Seetõttu ei saa nad kunagi pakkuda teile kvaliteetse lateksmadratsi kohest mugavust ja tuge ning loomulikku hingavust.

SOBIB HÄSTI ALLERGIKUTELE

Aeg-ajalt  levib ka arusaam, et voodites olev lateks võib põhjustada allergilist reaktsiooni, kuid see on vale. Lateks on antibakteriaalne, tolmulestavastane  ning vastupidav hallitusele. See muudab lateksmadratsid ideaalseks valikuks just allergikutele.

Lateksi eriline valmistamisprotsess hävitab kõik levinumad allergeenid, mis tähendab, et madratseid saavad nautida ka need inimesed, kellel võib esineda muude latekstoodete vastu  allergilisi reaktsioone. Lateks ei sisalda toksiine, samal ajal aga tavalised polüuretaan (poroloon)- ja mäluvahud sisaldavad kuni seitset kemikaali, mida nimetatakse kantserogeenideks. Lateks ei sisalda ühtegi neist.

 Lateksmadatsist tervislikumat ja ohtumat toodet magamistuppa on raske, kui mitte võimatu leida!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sinu parema kasutajakogemuse nimel kogume oma veebilehel küpsisefaile. Veebilehel navigeerimisega nõustud küpsisefailide kogumisega.