MIS ASI ON KAPOK?

Kapok on pehme looduslik kiud, mis pärineb kapokipuu Ceiba Pentranda seemnekapslist. Puud kasvavad metsikult Lõuna- ja Kesk-Ameerikas, India ja Aafrika lääneosa troopilistes vihmametsades.

Igal aastal kuivaperioodil langetab kapokipuu lehed maha ja hakkab aeglaselt õitsema ja vilju andma. Iga kapokipuu kasvatab 400 seemnekapslit, andes 2 kg kapoki kiude. Kohalikud inimesed ronivad mööda puid üles ja korjavad kapoki seemnekapsleid. Seejärel tühjendatakse kapslid paljudest peentest kiududest ning  sorteeritakse ja eraldatakse tuuletunnelis. Kõige peenemaid kiude kasutatakse tekkide, patjade ja madratsikatete täitmiseks, pisut suuremaid kiude aga madratsite täitmiseks.

Kapoki kiud sisaldab 80% õhku ja on äärmiselt kerge. Suur õhusisaldus muudab kapoki uskumatult hingavaks ning temperatuuri reguleerivaks materjaliks. Kiudude ümber asub õhuke vahakiht, mis takistab kapokil vett imada, vaid juhib niiskuse kehast eemale. Seetõttu ei tundu teie kapokist tooted kunagi niisked ega märjad.

Kapokist tehtud magamistoatooted on üks parimaid valikuid neile, kellel on tolmulesta-allergia. Kapoki kiud sisaldavad looduslikku mõruainet, milles bakterid ja tolmulestad ei saa elada. Selle sama kibeduse tõttu ei ründa kapokipuud ka kahjurid.  Kapoki tootmisel ei ole kasutatud pestitsiide ega putukamürke.

Valides kapokist valmistatud toote, investeerite 100% jätkusuutlikku tootesse, aidates kaasa troopiliste vihmametsade säilitamisele ning sealsete kohalike elanike elu edendamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sinu parema kasutajakogemuse nimel kogume oma veebilehel küpsisefaile. Veebilehel navigeerimisega nõustud küpsisefailide kogumisega.