fbpx

Kuidas luua oma unistuste magamistuba?

Rahulikuma une otsinguil

Me kõik teame, et hea uni on meie eduka päeva eelduseks, kuid kas me panustame unetundidesse sama palju kui ärkveloleku aega? On aeg muuta oma magamistuba looduslikult puhtaks oaasiks, kus end pärast kiiret päeva mõnusalt välja puhata!

Polegi tähtis, kas teed oma magamistoas kapitaalremondi või värskendad vaid mõnda nurgakest – alati saab midagi ära teha, et  tuba tunduks mõnusama ja rahulikuma paigana.

Alustada võib tasapisi näiteks sellest, et lisad tuppa paar elavat taime ja vahetad välja oma praeguse voodipesu orgaanilise voodipesu vastu. Seejärel võiks edasi liikuda juba suuremate asjadeni, nagu näiteks vaip, värv, mööbel ja madrats.  Sea endale fookus ja keskendu eesmärgile luua endale unistuste magamistuba!

Mis teeb ühest magamistoast mõnusa oaasi?

Madrats ja mööbel 

Veedame komandiku oma elust voodis, mistõttu on äärmiselt oluline veenduda, et me puhkame looduslikul ja turvalisel asemel.

Mööbli valimisel on ilmselt üks põhilisemaid soovitusi  vältida masstoodangut (sest enamasti on nende valmistamisel fookus soodsal hinnal, mitte ökomaterjalidel). Otsi tootjaid, kelle väärtused oleksid sinuga kooskõlas ning kes kasutaksid oma toodete valmistamisel vaid looduslikke tootmis- ning viimistlusmaterjale.

Madratsi ost võib olla üpris keeruline ja pikk protsess ning lihtne on seal ka vigu teha, sest valik on lai. Enne, kui ostu sooritad – guugelda ja kogu võimalikult palju infot! Väldi otsest müügisurvet ja eelista pigem netipoode, sest nii on sul rohkem aega otsustamiseks ja info kogumiseks!

Madratsi ostmine või vahetus võib olla ka üsna kulukas, kuid samas on see üks kõige olulisemaid asju sinu magamistoas. Hoia silma peal sooduspakkumistel, nii saad selle ostu sooritada hetkel, kui see sulle kõige sobivam on.

Kui uus madrats ei kuulu siiski hetkel sinu plaanide hulka, võid alustada ka näiteks oma sünteetiliste patjade ning teki vahetamisest orgaaniliste tekkide ja patjade vastu!

Looduslikud ja naturaalsed vaibad

Vaipadel on võime muuta iga ruumi energiat! Otsi naturaalseid materjale rahustavates toonides ja mustrites. Väldi karedaid materjale, kui soovid ruumi eriti hubaseks muuta. Küsi vaipades kasutatavate kemikaalide kohta ja kui võimalik siis eelista sertifitseeritud tooteid.

Voodipesu ning pesuvahendid

Sinu uuele looduslikule madratsile passib kõige paremini peale loomulikult ka looduslik voodipesu.

Voodipesu korral kehtivad samasugused reeglid, nagu ka muude toodete osas – otsi materjale, mis on looduslikud, nagu puuvill, bambus, kanep, lina jms. Kindel saad toote kvaliteedis olla siis, kui see kannab öko-sertifikaaditähist, nagu näiteks GOTS.  Osadel toodetel pole ökomärgist, vaid on kirjas näiteks, et  „on valmistatud 100% looduslikust puuvillast“, siin kohal kehtib rusikareegel: kui bränd seda märgist oma pakendile ei pane, on tõenäoline, et see neil ka puudub. Alati võid ka otse tootjale kirjutada ja selle kohta järele pärida.

Nüüd oleks aeg heita pilk oma pesuruumi ning ka seal veidi ümberkorraldusi teha. Vali oma praeguse supermarketi pesuvahendi asemele mõni ökovahend ja sinu nahk tänab sind! Kui sa oled  nö.  „käed küljes“ tüüp, siis võid pesuvahendi ka ise looduslikest vahenditest kokku segada – sa saad sellega hakkama, Google aitab! 🙂

Elus taimed

Milline koht sobiks paremini sinu mini ZEN-paigaks, kui magamistuba? Taimed  loovad rahuliku atmosfääri ja isegi puhastavad õhku.

Kui sa ei soovi korraga palju raha kulutada vaipade, mööbli või uue madratsi peale, siis mõne taime toomine magamistuppa võiks olla just see esimene samm sinu unistuste toa loomise poole.

Alusta sellest, et vaata, kui palju tuleb sinu magamistuppa loomulikku valgust, et otsustada, millised taimed sinna kõige paremini sobiksid. Kui sinu tuppa paistab palju päikest ja ka ruumi on piisavalt, siis vali  mõned suurelehelised toataimed, nagu näiteks bambus või kummipuu. Kui aga päikesevalgust on vähe ja ka ruumi napib, siis sobiks hästi näiteks havisaba või kuld-nõelköis.

Kui see teema sind huvitab, siis siin on üks NASA poolt koostatud nimekiri toataimedest, mis kõige paremini õhku puhastavad 🙂 https://mymodernmet.com/nasa-air-filtering-plants/  

Pimendavad kardinad

Ökomaterjalid ja looduslikud tekstiilid värskendavad sinu magamistuba, kuid head kardinad mängivad samuti päris suurt rolli sinu unekvaliteedis.

Kui sa elad suures linnas või su naabrile meeldib õuelampi öö läbi sees hoida, siis on pimendavad kardinad hädavajalikud. Pimendavad kardinad hoiavad ka talvekuudel tuba soojemana ning suvekuudel jahedamana, seega on see üpris hea investeering.

Kahjuks aga on ka kardinate puhul suur võimalus, et need on valmistatud toksilistest materjalidest ja töödeldud erinevate kemikaalidega. Seetõttu on meie soovitus – guugelda, guugelda, guugelda! Uuri ja küsi infot, millest pakutavad tooted täpselt valmistatud on.

Alati on paremaid valikuid, need tuleb vaid üles leida!

2 thoughts on “Kuidas luua oma unistuste magamistuba?

 1. Nicholas Rees says:

  Your style is unique in comparison to
  other folks I have read stuff from.
  I
  appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess
  I’ll just book mark this site.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sinu parema kasutajakogemuse nimel kogume oma veebilehel küpsisefaile. Veebilehel navigeerimisega nõustud küpsisefailide kogumisega.