fbpx

Mida peaksid arvestama beebile madratsi valimisel?

Tänapäeva lapsevanemad on oma lapsele pakutava osas ettevaatlikumad, kui varasemalt. Selle taga on teadlikkuse tõus ja üleüldine kõrgem elustandard. Me kõik soovime pakkuda oma lapsele vaid parimat. Valik on aga lai ning otsustada üha keerulisem. Mida siis peaks vaatama, kui valite beebimadratsit?

Viimasel ajal on olnud märgata, et vanemad on mures või uurivad rohkem oma beebide une turvalisuse kohta. Meie arvates on see õigustatud mure, kuna keskmine beebi veedab päevas magades kuni 17 tundi.

See aeg, mil beebid magavad, nad ka arenevad ja kasvavad kõige rohkem, seetõttu on äärmiselt olulne, et meie, kui lapsevanemad, oskaksime küsida õigeid küsimusi, mille järel saame teha parimaid otsuseid.

Toome teieni mitmetes teaduslikes uuringutes kirjeldatud soovitused, mis ühtivad ka meie isikliku arvamusega.

Siin on 4 tähtsat faktorit, mida arvestada, kui hakkate oma beebile/lapsele madrasit valima:

OTSIGEVÄLTIGE
Beebisõbralikku madratsikaitsetPVC
Jäigemat madratsitPolüuretaanvahtusid
Allergiavabasid materjaleKunstmaterjale, mis võivad tekitada allergilisi reaktsioone
Hingavaid materjalePolüesterkangaid

Mis on beebisõbralik madratsikaite?

Esiteks peaks beebimadratsi madratsikaitse olema pehme, et vältida hõõrdumisi. Imikutel on tavaliselt pehme nahk, mis on tundlik, õhuke ja habras, mistõttu nad on altid hõõrdumisele, vigastustele ja punetusele. On oluline, et kate ei põhjustaks nahaärritust. Samuti on oluline, et madratsikaitse neelaks niiskust, sest väikeste laste puhul tuleb ikka ette olukordi, kus mähe on niiskust läbi lasknud või juhtub lihtsalt pisikesi „õnnetusi“. Mel on selleks ideaalne lahendus MOLTON madratsikaitse näol. Tegemist on GOTS sertifikaadiga erilise tehnikaga tehtud puuvillast kate, mis hingab, hoiab vedelikku kinni ja mis on mõnus ja pehme.

Korralik looduslik võrevoodi madrats ei sisalda hüdroisolatsiooniks PVC-plastikuid. Ilmselt tuleb üllatusena ka see, et veekindlaid madratsikaitseid saab täiesti 100% looduslikust puuvillakangast.

Miks on jäik madrats beebile parem?

Beebi madrats peaks olema jäigem (ideaalselt sobivad näitks Vario ja Cocolana), et toetada lapse selgroogu. Jäik madrats välistab ka lämbumisohu. On üks ütlus: „Kui madrats  teile hea tundub, on see tõenäoliselt beebile liiga pehme.”

Allergivabad materjalid

Teie valitud madrats peaks kindlasti olema allergiaohutu, et vältida tervisega seotud tüsistusi. Allergiaohutud madratsid on vastupidavad tolmulestadele ja hallitusele. Need allergeenid avavad uksi sellistele probleemidele nagu astma, siinusinfektsioonid ja allergiad.

Ennetamine on alati parem kui ravi ja investeerides allergiaohutusse madratsisse, investeerite ka oma lapse tervisesse.

Hea madrats hingab

Üks väga oluline aspekt lastemadratsi juures on selle hingavus. Võib olla ei ole te kursis, et laste nahaärritused, punetus jms. võivad olla otseselt seotud tema madratsiga, mis ilmselt ei hinga piisavalt ning on umbne.

Hästi hingavad madratsid reguleerivad soojust ja lasevad lapsel sügavamalt magada. Madratsi hingavus on eriti oluline niiskes kliimas.

Mida tasuks madratsi sees vältida?

PVC

Osad madratsid on juba iseenesest kaetud veekindla PVC materjaliga või siis kasutavad lapsevanemad poes saadaolevaid PVC linu. Paljud aga ei tea, et PVC on mürgine kemikaal ja sellest väljuvad mürgised gaasid. Aja jooksul, kui PVC laguneb, eraldab see ka vinüülkloriidi. EPA (Environmental Protection Agency – Keskonnakaitseagentuur USA-s) andmetel on vinüülkloriid teadaolev inimese kantserogeen, mis põhjustab haruldast maksavähki.

Veel üks vinüüli negatiivne külg on see, et see lõheneb. Uriin, väljaheited, higi jne imbuvad nendest pragudest sisse ja kogunevad madratsisse. Imikud hingavad seda magades sisse.

Polüuretaanvaht – mis see on?

Enamik võrevoodimadratsitest on valmistatud naftakeemiast saadud vahtmaterjalidest, näiteks vahtpolüuretaanist (poroloon-, mäluvahtmadrats) ning muudest odavatest sünteetilistest ainetest, mistõttu on need kauplustes suhteliselt soodsa hinnaga. Paljud meist aga ei tea, et neist samadest ainetest valmivad ka aerosoolid, värvid, puhastusvahendid, kütus jms. Täna seostatakse neid aineid ka tõsiste terviseriskidega: allergiad, astma, hingamisteedehaigused ja isegi vähk.

Uut mäluvahtmadratsit (memory foam) või poroloonmadratsit lahti pakkides võid tunda imelikku lõhna. See ei ole tavaline nö. uue toote lõhn, vaid hoopis kantserogeensete aineosakeste ehk VOC-ide (volatile organic compounds) eraldumisest gaasina (off-gassing). Selle kohta on tehtud mitmeid uuringuid ning on leitud, et toksilisi gaase eraldub pika aja vältel, isegi siis kui imelik lõhn on juba kadunud. Mürgiseid kemikaale eraldub eriti öösel, kui keha on soe ja pikka aega vastu madratsit.

Sünteetilised materjalid (polüester)

Polüesterkangad põhjustavad sageli selliseid terviseprobleeme, nagu hingamisteedeärritus,  nahalööbed, allergiad jms. Samuti võivad need anda nö stardipaugu uute allergiate tekkeks.  Paljud vanemad valivad polüesterkangastega madratsid nende soodsa hinna tõttu, kuid sellega kaasnevad kõrged tervisekomplikatsioonid, mida peaks ja on võimalik vältida.

Millise madratsi peaksin valima?

Orgaanilise madratsi ostmine võib olla üks olulisemaid oste, mida oma lapse heaks saate teha, et tagada tema turvalisus magamise ajal.

Meie soovitame ökoloogilist lateksmadratsit, kuna usume, et see hõlmab kõike, mida üks beebimadrats peab olema. Lateks on antibakteriaalne, tolmulestavastane ning vastupidav hallitusele. See muudab lateksmadratsid ideaalseks valikuks just allergikutele.

Meie looduslikud lateksmadratsid ei sisalda ühtegi mürgist kemikaali, on 100% puhtad ja omavad sellekohaseid sertifikaate.

Lateksist beebimadrats on hästi hingav ja soojust reguleeriv, misõttu magab teie laps kosutavamat und.

Lateks on kuni 20 korda vastupidavam kui tavalised polüuretaanvahud (poroloon, mäluvaht jms). See muudab lateksmadratsi suurepäraseks pikaajaliseks investeeringuks.

Valik on teie käes.

Tutvu looduslike lastemadratsitega siin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sinu parema kasutajakogemuse nimel kogume oma veebilehel küpsisefaile. Veebilehel navigeerimisega nõustud küpsisefailide kogumisega.