Kas plastikust vaip saab olla jätkusuutlik?

Kui ostate endale uue (pastikust) toote, siis ilmselt nii mõndagi meist paneb see küsimus kulmu kergitama. Sellele vastamiseks peab olema info, mida saab usaldusväärseks pidada.

Püüame siin kohal välja tuua mõned tähtsamad punktid ning selgitada oma pakutavate toodete valmistamise põhimõtteid.

Tänapäeval on kohustuslik tagada, et kasutatav plastik oleks ohutu ja keskkonnasõbralik.

Ajalooliselt on PVC sisaldanud  aga  mitmeid kahjulikke koostisosi nagu kroom, plii, kaadmium ja ftalaadid, mis kõik on inimestele ja keskkonnale kahjulikud, andes materjalile äärmiselt halva maine. Viimastel aastakümnetel on PVC läbi teinud tohutu muutuse ja materjali kohta on tehtud palju uuringuid. Seetõttu on tänapäevane PVC 100% ohutu ja täielikult jätkusuutlik (peab vastama rahvusvahelistele standarditele ISO 9001 ja ISO 14001) – see on positiivne sõnum, mis võidab järk-järgult ajaloolise negatiivse kuvandi. Kahjuks on aga endiselt võimalik, et kui ostate plasttoote, mis on toodetud väljaspool ELi, siis võib see siiski sisaldada tervisele ohtlikeks klassifitseeritud aineid. Seega- valige hoolikalt, millist tootjat te usaldate.

PVC on plast, mida toodetakse suhteliselt väikese energiakuluga ja mis eraldab palju vähem süsinikdioksiidi heitmeid võrreldes enamiku teiste plastidega, sealhulgas PP ja tuntud PET-ga.

PVC eluiga on äärmiselt pikk, see on väga vastupidav ega eralda mikroplastilisi osakesi, mis mõjutavad meie tervist ja loodust.

Pappelina kasutatav PVC-plast on ftalaadivaba ja täielikult mittetoksiline. See on heakskiidetud kasutamiseks nii  toiduainetööstuses kui mänguasjade jaoks ELis ja USAs.

PVC on valmistatud sellistest loodusvaradest nagu sool, õli ja etüleen ning on tänu oma koostisele 100% taaskasutatav, kuna seda saab hõlpsasti sulatada ja uuesti kasutada.

PVC eluiga on äärmiselt pikk. Pappelina vaip kestab mitu aastat, kuni järgitakse meie soovitatud hooldusjuhiseid. See on oluline keskkonnaaspekt – meie vaibad pole kulumistoode, mis lõpuks looduskeskkonda visatakse.

Pappelina vaipa ostes võite olla kindel, et see on valmistatud vastamaks kõige kõrgematele nõudmistele, mis tänapäeva maailmas nii keskkonna kui ka töötingimuste osas kehtivad. Ainult Rootsi toorainet kasutades ja kogu oma tootmist Rootsis säilitades on tagatud täielik kontroll vaipade üle algusest lõpuni.

Vali oma lemmik siit .

Loe, miks peaksid eelistama just plastikvaipa, siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sinu parema kasutajakogemuse nimel kogume oma veebilehel küpsisefaile. Veebilehel navigeerimisega nõustud küpsisefailide kogumisega.